Od dětství mne bavilo poznávat pestrost života a všechny nové věci kolem sebe, tak jsem se věnovala kreslení, hraní divadla, hraní na klavír, kytaru, učení jazyků, šermování, sportování – tomu i vrcholově. To mi dalo možnost poznat, že cokoli děláme s radostí a vášní, nám jde. V tomto duchu jsem později ve svém zaměstnání vedla děti, trénovali jsme, bavili jsme se a prožili spoustu krásných chvil vyplněných společným tvořením a korunovaných úspěchem.

Časem jsem vyměnila práci s dětmi v jejich volném čase za práci s dětmi ve škole. Zde se pracovalo jinak. Nejdůležitější nebyla radost z tvoření a života, ale znalosti vědomosti dovednosti. Začala jsem zkoumat, proč to nejde i zde. Proč jsou některé děti nešťastné, proč některé spousta věcí nebaví, proč mají problémy a jak jim s nimi pomoci.

Prošla jsem kurzy Silva metod, Pulzové diagnostiky, Reiki, Arolo, Tifar, ADT, Dornovou metodou, Technikou kvantového dotyku matrixu, Matrix energie, také jazykovými kurzy s nejrůznější metodikou výuky, pomáhala organizovat outdoorové akce pro budování spolupráce, cvičila i předcvičovala taiči, přečetla hromadu knih o lidském těle i duši a bylo mi jasné, že vše spolu souvisí. Pak se ke mně dostala informace o metodě RUŠ. A tehdy nastala zásadní změna v mém životě. Ta změna samozřejmě probíhala po celou dobu. Pochopení principu našeho žití a zcela jednoduchý a rychlý způsob, jak pomoci sobě i ostatním, které mi přinesla RUŠka, bylo jako když se křivka exponenciální funkce dostane za ten oblouček a začne prudce stoupat vzhůru. Prostě raketový postup. Postup kam?

Jít životem s úsměvem, dělat práci, která nás baví, jít životem s láskou, jít životem s radostí, jít životem s těmi nejskvělejšími lidmi VŠUDE kolem sebe, zpívat, tančit, tvořit a hrát si od narození až do smrti a pak znovu a znovu.

A pomáhat na cestě k tomuto ostatním. Protože jsme na světě proto, abychom byli šťastní, tvořili a spolupracovali.